7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022

Во Германија откриена фарма со 110 опасни змии

НАЈЧИТАНО

Полицијата во Германија соопшти дека пронашла повеќе од 110 опасни змии на фарма каде жена која живеела таму побарала лекарска помош по каснувањето.

35-годишна жена рано утринава со автомобил во болница во Салцгитер во близина на Хановер им кажала на лекарите дека една од змиите ѕвечарка ја каснала за прстот.

Бидејќи нејзината состојба се влошувала и властите набрзина нарачале противотров од специјализиран институт во Хамбург, полицијата отишла на фарма во централна Германија и пронашла десетици змии.

Полицијата соопшти дека експертите утврдиле дека во збирката на змии има видови кои се отровни и  дека не биле сместени во соодветни терариуми.

Полицијата ги конфискувала сите змии.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО