20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022

Ворнер го „уби“ Batgirl: Canceled филм кој веќе инвестираше 90 милиони долари

НАЈЧИТАНО

Обожавателите на филмови со суперхерои и адаптации на стрипови имаат на што да очекуваат, бидејќи беа најавени многу нови серии и филмови, но еден од нив штотуку беше откажан на изненадување на многумина.

Станува збор за филмот Batgirl, со Лесли Грејс во главната улога, а со Џ. Во споредни улоги К.

Адил ел Арби и Билал Фалах, кои неодамна беа пофалени за нивната работа на серијата Ms. Марвел.

Иако овој филм требаше да пристигне на HBO Max до крајот на оваа година, а се споменуваше и кино издание, на неодамнешниот San Diego Comic-Con, што на многумина им беше сомнително, не се споменуваше. Студио Ворнер Брос. Дискавери сега објави дека овој филм нема да се прикажува во кината или на стриминг сервисите и покрај буџетот од 90 милиони и тоа што е речиси целосно завршен.

Уште од Warner Bros. и Discovery се споија, имаше одредени промени во насоката и откажување на одредени проекти, како што се Full Frontal With Samantha Bee, The Last OG, Chad и The Wonder Twins, а ова е најскапото откажување до сега. Во исто време беше објавено дека продолжението на цртаниот филм за Скуби Ду и бандата, Scoob!: Holiday Haunt, нема да ја види светлината на денот и покрај цената од 40 милиони долари.

Некои упатени напоменуваат дека ова студио едноставно не видело доволно филмски потенцијал во овој филм и дека не им е доволен спектакл и дека не сакаат да трошат повеќе пари кои нема да се вратат. Да потсетиме, трошоците за овој филм се зголемија додека продукцијата беше забавена од пандемијата, а требаше да биде и враќањето на Мајкл Китон во улогата на Бетмен, покрај The Flash, кој треба да излезе следната година.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО