3.3 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

ВОНРЕДНИ АКТИВНОСТИ ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА ЈАВНАТА ЧИСТОТА НА ПОВЕЌЕ ЛОКАЦИИ

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Нашите екипи со вонредни активности за одржување на јавната чистота:  Генерално чистење на ул.„Железничка„ и ул.„15-ти Корпус„

Темелно се расчистуваа тротоарите, просторот околу тротоарите, граничниците од коловозите и делот помеѓу двете сообраќајни ленти. Отстранети се наносите од песок и земја, ниската вегетација и  подигнат е расфрланиот отпад.

 

Повеќе… Вонредни активности за одржување на јавната чистота на повеќе локации

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img