5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Воз излета од шините во Словенија, петмина повредени

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Пет патници се повредени кога возот излетал од шините на југоистокот на Словенија.Несреќата се случила во близина на Нови Место, јавува РТС.

Како што соопштија претставници на железничката компанија, дрвјата кои паднале на пругата при снежните врнежи ја предизвикале несреќата.

Пругата меѓу Метлика и Љубљана ќе биде затворена до попладневните часови.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

„Макпетрол“ најави намалување на природниот гас за 41 денар

Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето на цената на  природниот гас на светските берзи, „Макпетрол“ информира дека цената...

Кањонот Матка да се прогласи за споменик на природата

Владата на денешната седница го усвои Предлогот на законот за прогласување на Кањон Матка за заштитено подрачје во категоријата III – споменик на природата....

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона?

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона? Рекордното засилување на Челзи од британскиот клуб, Енцо Фернандез, кој пристигна...
spot_img
spot_img
spot_img