9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Возач на автомобил „качи“ момче на хауба и побегна

НАЈЧИТАНО

Страшен инцидент се случи денеска околу 13 часот во Белград пред Палатата Србија кога несовечен возач на автомобил буквално прегази еден од демонстрантите кои протестираат против ископување литиум и бор, објавија српските медиуми.

Инцидентот се случил на една од крстосниците околу Палатат Србија, кога возачот се обидел да ја пробие блокадата и со автомобилот удрил во момче кое учествувало на протестот.

Како што може да се види на видеото, автомобилот удрил во младиот човек и неколку метри го носел на хаубата, додека останатите демонстранти удирале по возилото обидувајќи се да го запрат.

Демонстрантите потоа му пришле на младото момче кое паднало од хауба на патот, а тоа им рекло дека е добро и дека не е тешко повредено.

– Мислевме дека несовесниот возач ќе застане, но напротив, тој ја зголеми брзината. Мислам дека сум добро, дефинитивно ќе одам на лекар, но нема потреба од брза помош. Ова е мојот трофеј, и затоа бев истраен додека ме возеше на хаубата – рече младиот човек, покажувајќи кон бришачот кој бил скинат од возилото што го удрило.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО