9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

Воен хеликоптер се сруши во Мексико

НАЈЧИТАНО

Четиринаесет лица загинаа, а едно е повредено при пад на воен хеликоптер од типот „Блек Хок“ во државата Синалоа, на северот на Мексико, соопшти мексиканската воена морнарица.

Причината за несреќата се истражува, но засега нема информации дека инцидентот е поврзан со апсењето на наркобосот Рафаел Кара Кинтеро од другата страна на Синалоа во петокот, се додава во соопштението на морнарицата.

Фото: МИА

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО