1.8 C
Ohrid
Saturday, January 28, 2023

Вода наместо шампањ: Ова е притворот во кој ќе биде Мирнеса С.

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Овде не се исполнуваат дополнителни желби! Наводниот крадец милионер Мирнес С. од вторникот е во притвор во женскиот затвор Швабиш Гмунд, откако таа се предаде во понеделникот. Обвинителството во Штутгарт наскоро ќе поднесе обвинителен акт бидејќи наводно украла милион евра од компанија за транспорт на пари.

JVA во Schwäbisch Gmünd, Баден-Виртемберг, е затвор само за жени. Внатрешноста изгледа непривлечна за оние кои сакаат луксуз.
Како што потврди за RTL полицијата во Штутгарт, Мирнес С. од вторникот попладне е во притвор во затворот Швабиш Гмунд. Во понеделникот вечерта Мирнеса С., по која се трагаше со месеци, и се предаде на полицијата на аеродромот во Штутгарт. Претходно беше констатирано дека таа престојувала во Црна Гора.

Мирнеса С. е осомничена дека украла еден милион евра од нејзиниот поранешен работодавец – компанија за транспорт на пари од Штутгарт, и поради тоа е уапсена.

Во Schwäbisch Gmünd, луксузната Мирнеса С. сега треба да се задоволи со затворска ќелија од десет квадратни метри.

Не е познато дали осомничениот оттогаш ги признал обвиненијата. Кога била уапсена, Германката со босанско потекло се однесувала смирено, велат од полицијата. Сепак, нејзиниот адвокат најверојатно ќе ја знае нејзината состојба откако ќе биде префрлена во притвор.
Засега не се знае кога точно ќе биде обвинета Минеса С. Криминалната полиција и јавното обвинителство во Штутгарт заеднички го истражуваат случајот – и секако прашањето каде исчезнале милион евра.

Доколку се потврди сомнежот, на Мирнеса С. и се заканува затворска казна од неколку – прилично непријатни – години.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Близок соработник на Путин тврди дека исчезнатата јахта Ирина ВУ не е негова

Канцеларијата за односи со јавноста на Алишера Усманов во петокот извести дека Усманов не е сопственик на јахтата Ирина ВУ, која е под меѓународни...

Почина наградуваниот босански актер Саша Петровиќ, глумеше во „Луд, збунет, нормален“, „Аудиција“, „Ничија земја“…

Актерот Александар Саша Петровиќ почина на 62-годишна возраст, а режисерот Срѓан Вулетиќ ја соопшти тажната вест.На 62-годишна возраст почина актерот Александар Саша Петровиќ од...

Околу 2700 студенти ќе добијат покачување на стипендиите

Околу 2.700 студенти, корисници на стипендии од изминатите академски години, ќе добијат покачување на средствата, односно наместо досегашните 3.000 денари, овие студенти во иднина...
spot_img
spot_img
spot_img