9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

ВМРО-ДПМНЕ: Редици за гориво како во 90-тите

НАЈЧИТАНО

Паметам во деведесеттите имаше редици за гориво, тогаш пари имаше гориво немаше. Денес гориво има, пари нема. Во деведесеттите имаше редици за масло за јадење, брашно, млеко. Денес е исто така, порача Ивица Томовски, член на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.
Во неговата објава на Фејсбук, Томовски потсети дека во 90-тите години од минатиот век на на власт беше СДСМ, а истата партија е владејачка и сега.
„Тогаш народот не излегуваше на улица, денес со сето тоа искуство местото е на улица. И ако од нив не само што е многу, туку премногу е“, пишува Томовски.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО