2.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид упатува искрени честитки по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид упатува искрени честитки по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици.
Исусовото крштевање е поттик да ја следиме верата, а Бог ни го покажува патот на прочистувањето.
Токму таа сила и волја во верата на народот носат подобра лична иднина, но и посветла иднина на Охрид и Македонија.
Светиот Крст да донесе здравје, среќа, љубов, мир и благосостојба во сите домови.
Нека е честит и вековит празникот Богојавление – Водици!
Бог се јави!
Навистина се јави!

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img