ВМРО ДПМНЕ-Коалицијата на криминалот СДСМ/ДУИ мора да одговори дали со Срѓан „со шефот до крај” Димитриевски, главна улога во сценариото за бегството на осуден убиец има и Идриз Асани, затворски полицаец од Студеничани

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Коалицијата на криминалот СДСМ/ДУИ мора да одговори дали со Срѓан „со шефот до крај” Димитриевски, главна улога во сценариото за бегството на осуден убиец има и Идриз Асани, затворски полицаец од Студеничани.

Срѓан Димитриевски и Идриз Асани, фотографија на ВМРО-ДПМНЕ

Ова го изјави Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

– Дали коалицијата Димитриевски-Асани е главeн организатор или само извршител на ова бегство? Дали Идриз Асани е член на ДУИ и десна рака на заменик-директорот на затворот Идризово, Феми Јонузи, претседател на огранокот на ДУИ во Студеничани? Дали Срѓан Димитриевски и Идриз Асани работеле сами, или сепак одлуката за бегството е донесена на повисоко ниво? Дали зад бегството постои уште една порака „со шефот до крај“? – праша Стоилковски.

Македонија ја претворија во територија на мафијата, на криминалците, на убијците, а затворската администрација ја наполнија со партиска војска, обвини тој и додаде:

„Затворски казни издржуваат само оние што немаат врска со мафијата, со Спасовски, со Зечевиќ, со СДСМ-ДУИ коалицијата на криминалот и корупцијата. Додека царува криминалот, затворите служат за политички пресметки!

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img