5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

ВМРО-ДПМНЕ ги осудува негаторските и асимилаторски пароли кои се навреда за чувствата на Македонците искажани денеска среде Скопје при панихидата на Мара Бунева

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ ги осудува негаторските и асимилаторски пароли кои се навреда за чувствата на Македонците искажани денеска среде Скопје при панихидата на Мара Бунева.

– Ваквите изјави со кои се негира Македонија се последица на предавничките политики на СДС и Ковачевски. Уште посрамно е што за сето ова молчат државните институции, затоа што Бујар Османи и ДУИ како и Димитар Ковачевски и СДС се фокусирани кон криминал и тендери, наместо кон одбрана на државните интереси – велат од партијата.

Според ВМРДО-ДПМНЕ, негирањето на Македонија, во нејзиниот главем град е придобивка од политиките на Ковачевски, СДС и ДУИ.

– Џамбаски (АНГЕЛ) е дијагнозата со која СДС и Ковачевски ја донесоа во Македонија со својата безлична и предавничка политика.За да им поминуваат криминалите, СДС и ДУИ се попустливи кон секој кој има аспирации кон Македонија – велат од ВМРО-ДПМНЕ.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

„Макпетрол“ најави намалување на природниот гас за 41 денар

Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето на цената на  природниот гас на светските берзи, „Макпетрол“ информира дека цената...

Кањонот Матка да се прогласи за споменик на природата

Владата на денешната седница го усвои Предлогот на законот за прогласување на Кањон Матка за заштитено подрачје во категоријата III – споменик на природата....

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона?

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона? Рекордното засилување на Челзи од британскиот клуб, Енцо Фернандез, кој пристигна...
spot_img
spot_img
spot_img