ВМРО-ДПМНЕ: Али Ахмети во Македонија има две маши

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

„Али Ахмети во Македонија има две маши. Едната е Ковачевски, кој ги исполнува бизнис желбите и апетитите на ДУИ, вториот е фолирантот Димче Апасиев, кој мора да глуми патриот и во наредниот период ќе видиме како тој со празни зборови и фејсбук статуси ќе треба да биде жесток бранител на Македонија, додека делата му се еднакви на нула“.
Ова се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Партиојата тврди дека „тоа што е константно е коалицијата во Град Скопје, каде директорите на фолирантот Димче седат во иста клупа со директорите на Али и заедно со Ковачевски прават опструкции во општините каде ВМРО има градоначалници. Затоа секогаш кога на Али ќе му притреба, му фрла гума за спасување на неговиот слуга Ковачевски, а за Апасиев теми за да биде актуелен“. Интересно е како само СДСМ нема ништо против средбата каде за македонските прашања се координираат во Тирана, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ и се додава:

„Очигледно, Али ќе ја учи и Тирана за зелената агенда, или Тирана ќе спрема втора тиранска платформа, која после Али ќе му ја даде на Ковачевски? Единствениот договор кој треба да го има е обединување против криминалот и договор за избори за народот да одлучи“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Зошто земјотресот во Турција беше толку смртоносен и што го предизвика?

Разорен земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала во понеделникот ја погоди југоисточна Турција во близина на границата со Сирија, а бројот...

Апокалиптични сцени во Турција и Сирија: „Афтершоковите беа како Армагедон“

Земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди рано утринава јужна Турција и беше почувствуван во поголем дел од земјата, како...

Бијонсе се најде на удар на критики за нејзиниот говор на доделувањето на наградите Греми, а многумина ја нарекоа „дволична“ и „лицемерна“

Бијонсе (41) се најде на удар на критики за нејзиниот говор на доделувањето на наградите Греми, а многумина ја нарекоа „дволична“ и „лицемерна“ за...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img