5.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Вирално видео споделено од украински новинар на Твитер покажува тим хирурзи како продолжуваат со операција на срце на дете во Киев, откако руски проектил ја потопи операционата сала во темнина

НАЈЧИТАНО

Вирално видео споделено од украински новинар на Твитер покажува тим хирурзи како продолжуваат со операција на срце на дете во Киев, откако руски проектил ја потопи операционата сала во темнина, пренесува Њузвик. Други доктори им држат светилки на колегите за да можат да гледаат во темното.

 

 

Руските сили сѐповеќе ја таргетираат енергетската мрежа на Украина со ракетни напади. Проектилитете често експлодираат во близина на енергетските капацитети, оштетувајќи ја инфраструктурата.

Во средата, Киев беше предмет на напад во кој загинаа шест, а беа повредени 30 лица и уништена беше критична инфраструктура. Утрово Киев пак доби струја и вода иако голем дел од енергетска мрежа ја нема.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО