2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Видовме само еден гол, а „виновникот“ е Куртоа

НАЈЧИТАНО

Фудбалските репрезентации на Канада и на Белгија вечерва си ги одмерија силите на Светското првенство во Катар, а натпреварот го добија Белгијанците со минимални 1:0.
Може слободно да се каже дека најзаслужен за победата на Белгија беше голманот Тибо Куртоа, кој во 11-та минута успеа да одбрани пенал.

Единствениот гол на вечерта го постигна Батчуаи во 44-та минута.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО