5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

ВИДЕО Хеликоптер на морнарицата повреди осум лица: Требаше да делат слатки и цвеќиња, но направија хаос

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

На Националниот ден на детето, беше организиран прелет со хеликоптер на Тајландската морнарица за да се делат цвеќиња и слатки, но хеликоптерот предизвика уривање на покривот.

Пет деца и тројца возрасни се повредени во саботата во Тајланд кога хеликоптер кој прелетал над детска забава предизвикал уривање на покривот на стадионот.

Хеликоптер на тајландската морнарица полета ниско за да им подели цвеќе и слатки на децата кои го прославуваат Националниот ден на детето, но хеликоптерот предизвика рушење на челичниот и платнениот покрив.

 

Бангкок пост објави дека локалната општинска канцеларија побарала од поморската команда да го организира прелетот. Градоначалникот на Та Чанг, Тавачаи Чантакит, на попладневната прес-конференција изјави дека општината целосно ќе ги обесштети повредените, пишува Дејли мејл.Портпаролот на морнарицата упати извинување во име на главниот командант на морнарицата, адмирал Чоенгчаи Чомчоенпает.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Испораката на Украина со ракети со долг дострел нема да ги промени воените цели на Русија

Дури и ако земјите и дадоа на Украина ракети со долг дострел, тоа нема да ги промени воените цели на Русија, изјави портпаролот на...

Што сакаш да кажеш, не можеш да стоиш на една нога 10 секунди?

Бразилските научници сугерираат дека овој едноставен тест за рамнотежа од 10 секунди треба да стане дел од рутинскиот здравствен преглед за постарите возрасни лица. Според...

Папата на миса во Конго: Положете го оружјето, прегрнете ја милоста

Папата ја започна проповедта изразувајќи ја својата радост што конечно може да дојде во таа земја и да биде меѓу народот на Конго, објави...
spot_img
spot_img
spot_img