2.8 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

ВИДЕО- Спасувачите ја евакуираа жртвата од гранатирање во Киев

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Украинската армија на Твитер објави видео од евакуација на жртва од гранатирање во Киев.„Уште едно воено злосторство против цивилното население во Украина. Спасувачите ги евакуираат жителите од катната зграда на авенијата Лобоновски бр. 6А, каде на 26 февруари граната погоди станбена зграда на 17 и 18 кат“, напишаа тие.

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба претходно објави дека Русите удриле во станбена зграда.

„Киев, нашиот голем, мирен град, преживеа уште една ноќ под нападите на руските копнени сили и проектили. Еден од нив удри и во станбена зграда во Киев“, напиша Кулеба и додаде:

„Барам од светот целосно да се изолира Русија, да се протераат амбасадорите, да се стави ембарго на нафтата, да се уништи нивната економија. Стоп за руските воени злосторници!“

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img