8.4 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

ВИДЕО Снимен напад на руски хеликоптер пред Киев

НАЈЧИТАНО

Во раните попладневни часови, руските сили со часови ја напаѓаа областа пред Киев со хеликоптери.На видеото објавено на АП се гледа како воени хеликоптери ја напаѓаат украинската територија.

Министерството за внатрешни работи на Украина извести дека Русија ја презела контролата врз меѓународниот аеродром Антонов во Хостомел по голема операција на воздушен напад со хеликоптери Ми-8. Градот е на само 23 километри од Киев.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО