8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

ВИДЕО Објавено видео од нападот на реките Днепар, камерите снимија голема експлозија

НАЈЧИТАНО

Тоа е шеснаесеттиот ден од руската инвазија на Украина. Тешки борби се водат низ Украина, а бројни градови беа бомбардирани и гранатирани во петокот. Меѓу нив е и Днепар.

Днепар беше гранатиран за прв пат од почетокот на инвазијата, а во нападите има и жртви. Објавено е и видео на кое се гледа експлозијата, односно моментот кога е извршен воздушниот напад на реките Днепар.

Најмалку едно лице загина откако руските сили утринава го гранатираа централниот украински град Днипро, соопштија властите.

Државната служба за итни случаи соопшти дека три воздушни напади се случиле во раните утрински часови во близина на градинка и станбена зграда.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО