14.4 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Видео- Наумче Мојсоски со „телохранители“ на пресконференција безобзирно лаже за и околу организација на Охридски пливачки маратон

НАЈЧИТАНО

Две „вистини“ еден пливачки маратон,од како најнапред државата крена раце и се откажа од Охридскиот пливачки маратон и по експресниот одговор од охриѓани и Општина Охрид ,директорот на Агенција за спорт и малди,денес на пресконференцијата оддржана во Општина Охрид,се обиде да внесе нова „вистина“,секако ноторна лага.

Според директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсоски,агенцијата ќе го преземела севкопното организирање и финансирање на Охридскиот пливачки маратон,а од идната година ,комплетната организација ќе била на Агенцијата за млади и спорт!

На помош на лагите на Наумче Мојсоски му притекна и фамозен шеф на кабинет,кој стапи во вербален конфликт со уредникот на Охридскај,обидувејќи се да го сопре новинарот и уредник на Охридскај ,да му поставува незгодни прашања на неговиот директор Мојсоски!шефчето на кабинет беше опоменато ,да престане да се заканува сокривајќи се зад неговата некоја си партиска моќ, тоа кај Денесовски никогаш,ама никогаш не може да му помине…

Мојсовски безобразно лаже,Агенцијата за млади и спорт го обезбедува само наградниот фонд,а можеби и смештајот ,кој е само 10 % од потребните средства за организирање на Охридскиот пливачки маратон.Општина Охрид издвои 2.000.000 денари за овогодинешниот пливачки маратон,додека 2 туристички агенции и една компанија од бизнис секторот ,беше договорено да ги обезбедат авионските карти за учесниците ,како и поголем дел од финасиите околу организација на маратонот.

По изнесените лаги на Наумче Мојсовски, СОС Балканмедиа му го препушта целосното организирање на пливачкиот маратон, партнерите на СОС Балканмедиа,се повелкуваат како дел од организацијата, од едноставна причина што немаме намера да се мешаме во „организациски способности“ на Наумче Мојсоски и Агенцијата за млади и спорт.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО