15.9 C
Ohrid
Friday, May 20, 2022

ВИДЕО Голем пожар во руско складиште за нафта

НАЈЧИТАНО

Огромен пожар избувна во складиште за нафта во рускиот град Брјанск, пренесоа руските агенции, повикувајќи се на министерството.

Засега нема повеќе детали. Засега нема индикации дека пожарот е поврзан со војната во Украина.

„Министерството за вонредни ситуации го потврди пожарот. Има и потврда дека се работи за резервоари за гориво“, јави ТАСС, повикувајќи се на владината прес-служба.

Руското Министерство за вонредни ситуации во Брјанск добило извештаи за пожар во 2 часот по полноќ по московско време, јави ТАСС, по што спасувачките екипи биле испратени на местото за да потврдат дека пожарот гори во складиштето за нафта.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО