7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

(ВИДЕО) Бомби и бебешки плач: Погледнете го грозоморниот момент од нападот на руски авион

НАЈЧИТАНО

Социјалните мрежи се преплавени со фотографии и видеа од војната во Украина.

Од почетокот на војната во Украина, на социјалните мрежи секојдневно се објавуваат видеа и фотографии од воената зона.

На TikTok се појави видео на кое се гледа како руски авион лета веднаш над домот на едно украинско семејство.

Во еден момент руски ловец испука ракети, а по експлозиите семејството панично бега. Тогаш се слуша плачот на исплашено дете. Замислете како се менува животот за само еден ден“, напишала жената во видеото.

За кратко време, под видеото има речиси 600 коментари, главно поддршка. „Срцето ме боли додека го гледам ова. Да се ​​слушне детски плач е реалност“, напиша еден корисник.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО