More

  Видеото го погледнале 11 милиони луѓе: „Мек Грегор за малку ќе умрел кога го прегрнал Путин“

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Видеото од Светското првенство 2018 во Русија деновиве повторно е хит на интернет благодарение на TikTok. Главните ликови на видеото се Владимир Путин, Конор Мекгрегор и Јаков Китаровиќ, кои се сретнаа во финалниот натпревар во кој Хрватска играше против Франција.

  Ирскиот спортист, тогашниот прв господин на Хрватска и Владимир Путин разговарале пред натпреварот, а камерите снимиле необична ситуација, пренесува Индекс.Конор Мек Грегор побарал од Путин фотографија, на што рускиот претседател се согласил. Мек Грегор потоа му пријде на Путин и силно го прегрна, а набрзо обезбедувањето доби инструкции да му ја тргне раката од рускиот претседател. Тој видно се посрамоти и ја тргна раката, а поради тој потег видеото стана вирално на TikTok.

  -„Мек Грегор за малку ќе умреше кога го прегрна Путин“, гласи насловот на видеото кое за четири дена е прегледано девет милиони пати на „ТикТок“.

   

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција, јави агенцијата Анадолија. Девојчето од сириско потекло било спасено од...

  Бројот на загинатите расте, борбата по преживеани не запира

  Бројот на загинати во земјотресот во Турција и Сирија вчера надмина 6.200 луѓе и се очекува да продолжи да расте, додека пристигнуваат спасувачки тимови и меѓународна...

  Прашања и одговори за крипто-средствата

  Прашања и одговори за крипто-средствата Што се крипто-средства? Како изгледаат крипто-средствата? Кои се разликите меѓу крипто-средствата и суверените валути (пари)? Дали централните банки издаваат дигитални валути? Каква е улогата...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img