2.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023

Вечерни фустани на Кејт Мидлтон кои би можеле да се носат и во Холивуд

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Војвотката Кејт Мидлтон многупати со своите модни комбинации докажала дека за миг може да зачекори во Холивуд, бидејќи повремено силно потсетува на актерките од златното доба со својата елеганција.

Војвотката Кејт Мидлтон со години важи за вистинска модна икона на Островот, а нејзиниот стил е многу префинет, бидејќи британската кралска дама е свесна дека еден ден ќе стане кралица, па се труди да не прави никакви модни грешки.можеби јас не би простил.

Британскиот кралски двор важи за еден од најстрогите во Европа кога станува збор за модниот стил. Кејт во последно време се препушта на повеќе опуштање и смелост, но до неодамна не беше така.

На премиерата на филмот Top Gun таа веќе покажа дека се осмелува да облече фустан кој силно ги открива нејзините голи раменици, што ретко го гледаме кај неа, бидејќи кралските дами секогаш треба да имаат пристојно покриени раменици.

Не беше ништо поразлично со зелениот фустан што го носеше на Јамајка, а кој можеше да го носи и на Оскарите или на некоја гала премиера во Њујорк.

Дури и светкавиот розов фустан што го носеше на турнејата на Кралските Кариби беше добро прифатен од модните критичари и силно потсетуваше на оние што обично ги гледаме кај светски познатите актерки.

Кејт вложува посебен напор кога се облекува за филмски премиери кои таа и принцот Вилијам сакаат да ги гледаат, а во 2015 година ја освои целата конкуренција кога се појави на премиерата на филмот за тајниот агент Џејмс Бонд и воодушеви во сино одело.

Ништо помалку воодушевена минатата година кога на премиерата на филмот за Џејмс Бонд се појави во златен фустан за кој се зборува со недели, а во тоа време нејзиниот стил силно наликуваше на златното доба на Холивуд.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(Видео) Дали некогаш сте виделе ваква несреќа во теретана? Сите се собраа околу неа и ја следеа акцијата за спасување

Косата на девојчето се заплетка во апаратот додека вежбала, а спасувачката акција траела десет минути. На социјалните мрежи кружи видео од чудна несреќа снимена во...

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Околу 15.20 часот вчера во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека...

Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него

Рускиот претседател Владимир Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него, изјави денеска портпаролот на...
spot_img
spot_img
spot_img