2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

„Вечерва сите ќе навиваат за Србија, во Црна Гора, на Косово, но и браќата Македонци!“- Вучиќ му се јавил на селекторот во Катар, му рекол: што сака нека биде!

НАЈЧИТАНО

„Вечерва сите ќе навиваат за Србија, во Црна Гора, на Косово, но и браќата Македонци!“

Ова го порача српскиот претседател Александар Вучиќ во пресрет на настапот на српската репрезентација во вечерашниот натпревар против Бразил на Мундијалот во Катар.

Бразил е еден од главните фаворити за светскиот трон, а во Србија со нетрпение и еуфорија се очекува натпреварот кој ќе започне вечерва во 20 часот.

Вучиќ рече дека се слушнал со селекторот Стојковиќ и му посакал среќа.

– Па како биде, нека биде. Од првата до последната минута ќе бидеме со нив без разлика дали ќе победиме или ќе изгубиме. Им благодарам на сѐ, веруваме во нив. Се разделија од семејствата за да се борат за својата држава – изјави Вучиќ на денешната прес-конференција за медиумите.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО