16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Вербалните престрелки меѓу власта и опозицијата продолжуваат

НАЈЧИТАНО

Најголемата опозициска партија ќе блокира „се што е штетно“ во Собранието, но ќе учествува на претстојната расправа за ребалансот на Буџетот, соопшти денеска ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ се огласи со соопштение во кое одлуката на најголемата опозициска партија ја нарече „неодговорна, штетна и анти-државна“, оценувајќи дека „по нарачка на Никола Груевски прави се државата да има дополнителни проблеми во време на најголема светска економска и енергетска криза“.
СДСМ соопшти дека има решенија за, како што вели, деструкцијата на Мицкоски. „Парламентарното мнозинство е зголемено, стабилно е и функционално, а парламентарните избори ќе се одржат во редовниот термин, во 2024 година“.
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО