25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Велики Петок е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

НАЈЧИТАНО

Министерството за труд и социјална политика  соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), 22 април 2022 година (петок), Велики Петок, петок пред Велигден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика, на граѓаните од православна вероисповед во Република Северна Македонија им го честита празникот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО