3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Велигденски хуманитарен рулет со познати Словенци

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Добротворна нота имаше и отворањето на новиот гејминг салон „Адмирал Љубљана“ во БТЦ. Беа поканети многу гости, меѓу кои и неколку познати личности. Гостите ги здружија силите на рулет и целиот приход го донираа на хуманитарната организација ЗПМ Мосте Поље.

Актерите Урош Смолеј, Јан Бучар и Примож Врховец, пејачката Кристин Задникар, протагонисти на шоуто Dream Men, Сандра Алексиќ и Мери Шево (на сликата), фитнес тренер и учесник во шоуто Exatlon, Игор Микиќ, господин на Словенија 2022, Себастијан, тестирани нивната среќа.Чуфер и натпреварувач на шоуто Кметија Гино Подгорник. Собрале речиси 1.000 евра, а адмиралот решил тројно да ја зголеми сумата, па собрале дури 3.000 евра.

Наградата беше донирана на Здружението на пријатели на младите Мосте Поље. Претставникот на организацијата Симон Огулин рече дека сумата ќе биде искористена за спречување на социјално исклучување на ранливите групи, бидејќи оваа програма има различни активности за деца и адолесценти, како што се бесплатна школарина, дружење и работилници, групи за разговор и патувања, како и за стари лица.форма на вежбање прилагодена за стари лица, учење англиски јазик, дружење и разни работилници.

Игор Микиќ, кому не му е непознат коцкањето, одлично се снајде во рулетот. „Почнав да играм покер на осумнаесетгодишна возраст, дури бев меѓу првите десет играчи во моето време“, ни рече тој, доверувајќи се дека неговата максимална добивка е 500 евра. „Никогаш не сум имал среќа во игрите на среќа, веројатно е затоа што ја сакам“, низ смеа призна актерот Јан Бучар. „Порано играв во Лас Вегас и трошев само 20 долари, само сакав да видам како изгледа во Мека на казина.

„Се разбира, веќе играв рулет, понекогаш имав среќа, но понекогаш малку се криев. Највисоката сума што ја освоив беше доволна за посакуваниот пар чевли“, со насмевка вели Пиа Пустоврх. Кристин Задникар за прв пат играше електронски рулет, пред тоа понекогаш скокаше на рулет во живо со друштво, а иако играта секогаш ја сфаќаше за забава, еднаш на почетокот на играта доби 600 евра. „Порано играв бинго во салон за игри, понекогаш плаќам билет за Еуроџекпот, инаку не ме бива за коцкање и немам среќа во коцкање. Морам да работам напорно за моите пари, па претпочитам да се фокусирам на среќата таму каде што ја имам, во семејните односи“, рече Мери Шево.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img