28.9 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Велигденска честитка од Охридскај

НАЈЧИТАНО

По повод големиот христијански празник Воскресението Христово – Велигден, редакцијата Охридскај упатува честитки до сите православни христијани, со желба за  здравје, среќа и благостојба и спокој во секој дом.

Христос Воскресе – Навистина Воскресе!

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО