8.9 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Васил Гарванлиев во јуни ќе го донесе својот вереник во Македонија

НАЈЧИТАНО

Изминатиот период македонските медиуми беа преплавени со веста дека Васил Гарванлиев се верил. И тоа не било кај, туку во Америка. Со неговиот избраник, се препознале на прва, а неговото срце го освоил со едноставноста, но и анонимноста.Свадбата ќе биде наскоро, а во Јуни, ќе дојдат во Македонија, за семејството да се запознае со зетот.

Нема да бидат она кое што се, најгледан телевизиски естраден магазин веќе четиринаесет години „Бекстејџ“ ако не го побараа Васил и да ги  дозанаат информации од прва рака. Директно од Америка Васил Гарванлиев со искрена исповед во магазинот зад сцената.
Васил лани се натпреваруваше на „Евросонг“ и се пласира на претпоследното место во полуфиналето со скромни 23 поени (11 од телевоутинг и 12 од жири). Послаб резултат таа вечер имаше само Ирска со 20 поени.
Што се Васил кажа, гледате во видеото:
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО