More

  Важен ден за украинскиот претседател

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  25 јануари е важен ден за украинскиот претседател Володимир Зеленски. Денеска му е роденден и наполни 45 години. Една од првите кои му честитаа беше неговата сопруга Олена Зеленска. „Ти посакувам повеќе причини за смеење“, му посака таа во честитката што ја објави на Инстаграм.

  Украинскиот претседател Володимир Зеленски го слави својот 45-ти роденден. На оваа годишнина, Олена Зеленска му честиташе на својот сопруг, кој ги сумираше нејзините согледувања за тоа како нејзиниот сопруг се променил во последната година.

  „Често ме прашуваат како се промени. Секогаш одговарам дека е исто. Истото момче што го запознав кога имавме седумнаесет години. Но, всушност, нешто навистина се промени: се смееш многу помалку“, опиша Олена Зеленска, посакувајќи му на својот сопруг повеќе причини за смеење. Таа во роденденската честитка му посака и здравје.

  „Ти си доволно тврдоглав. Најважно е да сте здрави. Останете здрави. Секогаш сакам да се смеам со тебе. Дај ми ја оваа шанса“.

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција, јави агенцијата Анадолија. Девојчето од сириско потекло било спасено од...

  Бројот на загинатите расте, борбата по преживеани не запира

  Бројот на загинати во земјотресот во Турција и Сирија вчера надмина 6.200 луѓе и се очекува да продолжи да расте, додека пристигнуваат спасувачки тимови и меѓународна...

  Прашања и одговори за крипто-средствата

  Прашања и одговори за крипто-средствата Што се крипто-средства? Како изгледаат крипто-средствата? Кои се разликите меѓу крипто-средствата и суверените валути (пари)? Дали централните банки издаваат дигитални валути? Каква е улогата...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img