16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Бутел добива нов парк со име „Олимписки сон“

НАЈЧИТАНО

Во чест на олимпискиот медал на Дејан Георгиевски населеното место Св. Климент Охридски добива нов парк со име „Олимписки сон“, информираше Општина Бутел.

„Паркот ‘Олимписки сон’ покрај ново место за релксирање нека биде и мотив за сите млади спортисти од нашата општина дека сѐ е можно, па дури и освојување медал од најелитното спортско натпреварување олимписките игри! Општина Бутел се менува“, наведено е во соопштението.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО