22.9 C
Ohrid
Tuesday, August 9, 2022

Бугарското МНР со честитки за Илинден

НАЈЧИТАНО

Срдечна благодарност за искрените честитки од нашите колеги во Софија. Постигнавме многу во изминатиот период, создавајќи цврста платформа за натамошен развој; остануваме посветени да ги јакнеме меѓусебните врски и да ги негуваме добрососедските односи, е објавено на Твитер од Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија.
Претходно, од Министерството за надворешни работи на Бугарија на Твитер упатија честитки до граѓаните на Северна Македонија по повод државниот празник – 2 август.

– Искрени честитки до Република Северна Македонија и нејзините граѓани по повод нивниот Национален празник – 2 август. Уверени сме дека и во иднина ќе продолжиме со добра волја и политичка храброст да работиме за развој на добрососедските односи, се наведува во честитката од бугарското МНР.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО