15.9 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Бугарскиот претседател се јави за Илинден

НАЈЧИТАНО

Претседателот на државата Стево Пендаровски имал телефонски разговор со претседателот на Бугарија Румен Радев по повод Националниот ден на Република Северна Македонија – 2 Август.

Од Кабинетот на претседателот Пендаровски за МИА потврдија дека имало телефонски разговор со претседателот Радев, кој бил протоколарен. Како што појаснија, претседателот Радев се јавил да го честита празникот Илинден.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО