5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Бугарскиот поп-фолк пејач Азис откри дека станува татко по третпат

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Васил Тројанов Бојанов, попознат како Азис, бугарски поп-фолк пејач, од почетокот на својата кариера помина низ бројни трансформации. Пејачот сега откри дека станува татко по третпат.

Меѓутоа, сега ситуацијата е поинаква, фолкерот целосно го променил изгледот.

Пред речиси 15 години тој беше во врска со Ники Китаец, а во октомври 2006 година се венчаа, нивниот брак не беше легален бидејќи бугарскиот закон не ги поддржува истополовите бракови.

Азис недолго потоа се разведе и ја доби ќерката Раја во 2007 година со неговата најдобра пријателка Гала.

Бугарскиот фолкер претходната година доби син и по вторпат стана татко.

Азис на Инстаграм објави видео од ултразвук од неговата партнерка и откри дека по третпат ќе стане татко.

 

 

ФОТО: Фејсбук/Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Додик: Нема да се укинат акцизите за гориво

Лидерот на СНСД, Милорад Додик, денеска во Бања Лука изјави дека и оваа партија ќе биде против укинување на акцизата на горивото во Домот...

„Прашајте ме за ХПВ“ – граѓаните можат да се информираат во 220 аптеки

Денеска започна проектот „Прашај ме за ХПВ“. Во аптеките кои се дел од проектот, до мај, фармацевтите ќе бидат достапни за да ги советуваат...

РЕЗУЛТАТИ ОД ЈАВНИОТ ПОВИК ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА ЕДНОКРАТНА ФИНАНСИСКА ПОДДРШКА НА СЕМЕЈСТВО КОЕ ИМА ДЕТЕ СО ТЕШКА ПОПРЕЧЕНОСТ

РЕЗУЛТАТИ од Јавниот повик за доделување на еднократна финансиска поддршка на семејство кое има дете со тешка попреченост во училишна возраст број 09-202/2 од 09.01.2023...
spot_img
spot_img
spot_img