7.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

Бруклин Бекам се чувствува под притисок од нејзиното познато презиме

НАЈЧИТАНО

Новата ѕвезда на насловната страница на магазинот „Татлер“, Никола Пелц Бекам, искрено зборува за проблемите во кариерата што ги имале таа и нејзиниот нов сопруг.

Бруклин првично се надеваше дека ќе стане професионален фудбалер како неговиот татко Дејвид Бекам, но младинскиот тим на лондонскиот клуб Арсенал го „отпушти“ пред да наполни 16 години. Бруклин, првороденото дете на Викторија Бекам, исто така се занимаваше со модна фотографија и моделирање пред неодамна да се појави на телевизија за да ги покаже своите готвачки вештини. Но, сопругата на Бруклин вели дека тој чувствувал голем притисок да ги задоволи луѓето кога станува збор за неговата кариера, а тоа не му се допаѓало.

За време на пандемијата, тој почна да го создава шоуто Кукин со Бруклин, во кое ги прикажува своите авантури во кујната. Никола верува дека тоа е она што навистина го прави среќен. „Можам да кажам дека Бруклин е во рајот кога е во кујната. Од почетокот на пандемијата, речиси се што сака да зборува е готвењето, па еден ден додека работев, почнав да го снимам и му реков: „Тоа е она што го сакаш“.

Таа откри и дека нејзиниот нов сопруг има многу блиски односи со нејзиниот татко. „Во неговото шоу, тој се сведува на возбудливи работи и навистина ми е мило кога го гледам како му се јавува на татко ми и го прашува за мислење. Навистина сум среќен што сака да учи од татко ми“.

Во интервјуто, меѓу другото, откри и дека морала да се соочи и со подеми и со падови во кариерата. Откако се заљубила во учењето драма на училиште, таа им кажала на родителите дека сака да игра. А нејзините родители и рекле: „Ќе те поддржиме ако не дозволиш одбивањето да те вознемири“.

После тоа, Никола ја доби својата прва улога во Blackbird, драма надвор од Бродвеј за повторно обединување помеѓу средовечна жена и маж, кој сексуално ја нападнал 15 години порано, кога таа имала 12 години. Оттогаш таа глуми во Transformers: Age of Extinction во 2014 година и хорор филмот Бејтс Мотел.

Иако сè уште ја сака својата актерска кариера, тој вели дека одбивањето е трајно. „Милион и еднаш слушнав не. Во мојата младост воспоставив таков одбранбен однос кон неуспехот што за малку ќе станав робот – секогаш кога ќе го слушнав зборот не, си велев: Добро, продолжувам понатаму! Ми се чини дека она што е наменето за вас, сепак ќе ви дојде на патот “.

Никола моментално ја создава Лоло Џејмс, претстојната драма што таа ја напиша, режираше и во која глуми.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО