2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Бритни Спирс и Сем Ашгари штотуку се венчаа

НАЈЧИТАНО

Американската поп ѕвезда Бритни Спирс по трет пат скокна во брачниот јарем. Во четвртокот, по пет години заедница, таа му вети вечна лојалност на долгогодишниот фитнес тренер Сем Ашгари.

Неколку извори потврдија за американскиот народ дека двајцата љубовници се венчале во четвртокот во Лос Анџелес. На свадбата имаше околу 60 сватови, меѓу кои и познати имиња како кралицата на попот Мадона, актерката Дру Баримор, модната дизајнерка Донатела Версаче, актерката, пејачката и поп-ѕвездата Парис Хилтон…

Пејачката за големиот ден избра фустан од италијанската модна куќа Версаче. Таа отиде до свадбениот олтар под звуците на песната Can’t Help Falling и Love од починатиот крал на рокенролот Елвис Присли.

„Многу сум возбуден што дојде овој ден и што се венчаа. Знам дека тој го сакаше ова навистина долго време. Тој е толку грижлив и поддржувач на секој чекор “, изјави менаџерот на младоженецот Брендон Коен за People по свадбената церемонија.

Според неименувани извори, 40-годишната пејачка, која девет месеци се подготвува за брак со 28-годишен фитнес тренер. „Бритни почна да планира и да сонува за својата венчавка веднаш откако се сврши. Многу и значи тоа што конечно успеа да се омажи. Тој сака сè да биде совршено “.

Бритни и Сем се запознале на снимањето на спотот на пејачката Slumber Party. Таа подоцна откри во радио интервју во 2017 година дека им биле потребни речиси пет месеци за повторно да се поврзат по снимањето на видеото. „Си реков дека ова момче е навистина слатко и му се јавив. Тој е навистина забавна личност“.

Пејачката минатиот месец ја објави тажната вест дека има спонтан абортус. „Со тага објавуваме дека го загубивме нашето чудо бебе во раните фази од бременоста.

Бритни има два сина, родени од неа во тригодишен брак со Кевин Федерлин. Шон Престон (16) и Џејден Џејмс (15) не беа на венчавката, но се среќни за својата мајка, изјави адвокатот на Федерлин за People во четвртокот. Овој има мнозинско старателство над децата. Пејачката беше во брак и со Џејсон Ален Александар – властите побараа бракот да се поништи по само 55 часа.

Во ноември Бритни стана слободна. Судот и го прекина 13-годишниот притвор. Нејзиниот татко Џејми Спирс внимаваше на нејзиниот деловен и приватен живот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО