17.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Бритни Спирс и Сем Ашгари се уште не планираат меден месец

НАЈЧИТАНО

Новомажената американска пејачка Бритни Спирс и фитнес тренерот Сем Ашгари се уште не одлучиле каде ќе патуваат на меден месец.Според неименуван извор за американскиот народ, двајцата љубовници се многу среќни затоа што конечно дишеле фатално да пред 60 гости во домот на пејачката во Лос Анџелес во четвртокот. „Свадбата беше сè што Бритни можеше да посака, и многу повеќе. Нејзе ѝ се допадна сè“.

Младенците се уште немаат планови за меден месец, но пејачката би сакала наскоро да отпатува некаде, додал изворот.

Познати се повеќе детали за венчавката. Пејачката избра венчаница од модниот бренд Версаче, а потоа се пресоблече уште два пати. „Таа изгледаше апсолутно неверојатно во нејзината венчаница. Таа, исто така, на моменти плачеше, што беа солзи од среќа“, изјави неименуван извор.

Ден по венчавката, поп-ѕвездата сподели потресна видео монтажа на видеа на Инстаграм кои нудат увид во денот од соништата. Завршува со мавтање на невестата и младоженецот додека двојката се вози во бел Ролс Ројс со натпис штотуку се венчале. „Бајките постојат“, напиша Бритни на Инстаграм.

Ѕвездата на свадбената прослава не ги покани мајка си Лин, сестрата Џејми Лин и таткото Џејми Спирс, кои 13 години имаа целосна контрола врз животот на пејачката.

На венчавката исчезнаа и синовите на Бритни, 16-годишниот Шон Престон и 15-годишниот Џејден Џејмс. „И двајцата се многу среќни за Бритни и се надеваат дека ќе имаат светла иднина со Сем“, го објасни Кевин Федерлајн, поранешниот сопруг на пејачката, отсуството на синовите преку адвокат.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО