7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Британскиот премиер сите ги изненади со посетата на Украина

НАЈЧИТАНО

Британскиот премиер Борис Џонсон е последниот во низа на европски државници, кои го посетија главниот гран на Украина, откако руските сили ја напуштија околината на Киев.

По официјалниот дел од разговорот со украинскиот претедател Володомир Зеленски, Џонсон посака да прошета по улиците на Киев, а неговиот домаќин му ја исполни желбата.

Меѓу другото, Џонсон вети помош од 120 оклопни возила за украинската армија.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО