Бред Пит се појави со нов имиџ на Златните глобуси

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Бред Пит (59) отсекогаш важел за најголемиот заводник на Холивуд и тоа со добра причина. Не е тајна дека тој е еден од најпосакуваните мажи. Без разлика дали сакаме да признаеме или не, жените ширум светот го наведуваат неговото име и презиме како синоним за најзгоден маж.

Сега повторно воодушеви со својата појава. Имено, Бред Пит на доделувањето на Златните глобуси се појави со промена која многу жени ја посакуваат со години.

А, она што веднаш е воочливо е неговата нова фризура која дефинитивно „избришала“ неколку години од неговото лице.

 

Атрактивниот актер ја скратил својата руса коса и со тоа постигнал освежен изглед, а ова е голема промена со оглед на тоа дека актерот со години носеше долга коса.

На доделувањето на наградите седел до својата колешка од неговиот последен филм „Вавилон“, Марго Роби. Иако многумина очекуваа, Пит но не бил во друштво на својата нова девојка Инес де Рамон со која го прослави 59-от роденден, но и ја дочека Новата година во Мексико.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Османи повикува да се вратиме на позитивниот дијалог

„Време е да ставиме црта на пинг-понг дискусијата со Бугарија“, одговори денеска Бујар Османи на новинарско прашање дали македонското МНР ќе испрати протестна нота...

Јован Тозиевски ,Градоначалник на Општина Ресен-Искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и...

Изразувам искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и се случи на нашата...

Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img