5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Бред Пит, кој неодамна беше виден како ужива во Мексико со својата нова девојка Инес де Рамон, минатиот месец го продал својот мнозински удел во успешната холивудска продукциска куќа План Б

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Актерот Бред Пит, кој неодамна беше виден како ужива во Мексико со својата нова девојка Инес де Рамон, минатиот месец го продал својот мнозински удел во успешната холивудска продукциска куќа План Б, тврдат медиумите.

Сето тоа го прави за да се оддалечи од Холивуд и да започне помирен живот. Тој ја основа компанијата План Б со својата поранешна сопруга Џенифер Анистон.

– Бред размислува да го напушти Холивуд и да се пресели во Франција, каде што ќе се занимава со лозје, уметност и со производство на мебел. Тој само сака да живее во мир -откриваат извори блиски до актерот.

Тие објаснуваат дека Бред Пит повеќе не сака да биде во бизнисот, туку само понекогаш да глуми. Тоа го тврдат и негови познаници, кои велат дека тој повеќе ќе се посвети на францускиот имот Шато Миравал, што го купил со Анџелина Џоли.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

„Макпетрол“ најави намалување на природниот гас за 41 денар

Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето на цената на  природниот гас на светските берзи, „Макпетрол“ информира дека цената...

Кањонот Матка да се прогласи за споменик на природата

Владата на денешната седница го усвои Предлогот на законот за прогласување на Кањон Матка за заштитено подрачје во категоријата III – споменик на природата....

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона?

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона? Рекордното засилување на Челзи од британскиот клуб, Енцо Фернандез, кој пристигна...
spot_img
spot_img
spot_img