26.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Бред Пит и Луис Хамилтон ќе ги здружат силите

НАЈЧИТАНО

Филмските ентузијасти можат да се радуваат на новото задоволство, потпишано од Бред Пит, Луис Хамилтон и режисерот на Топ Ган: Маверик Џозеф Косински.

Ако им се верува на странските медиуми, филмските ентузијасти можат да се радуваат на новото спортско филмско уживање.

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, се поврзува со новиот проект на Бред Пит, Plan B Entertainment. Покрај Чад Оман и Џери Брукхајмер, продукциската тактика ќе ја игра и ѕвездата на Ф1, а сценариото го потпишува Ерен Кругер. Според The ​​Hollywood Reporter, проектот се уште е неименуван, па се знае кој ќе седне на режисерското столче. Оваа чест му припадна на Џозеф Косински, чиј филм Top Gun: Maverick моментално може да се восхитува на филмските екрани.

Главната улога ќе ја има Бред Пит, кој се очекува да се трансформира во тркач кој го прекинува своето пензионирање за да тренира аспирантен почетник. Идејата за филмот требаше да дојде кај Косински по средбата со Хамилтон, која му ја презентираше самиот Том Круз. Режисерот тогаш требаше да го убеди Пит за главната улога во филмот, а со сите овие ѕвездени имиња изби жестока битка меѓу медиумските платформи. На крајот, сепак, правата за дистрибуција му припаднаа на Apple, кој ги надмина Нетфликс како и Амазон и МГМ.

Со проектот продукциската куќа на Пит се очекува да заработи меѓу 40 и 50 милиони американски долари, а голем дел од колачот ќе оди за Косински и Брукхајмер. Новиот проект е еден од низата проекти за Ф1, кој добива сè поголема популарност благодарение на серијата. Една таква е Формула 1 на Нетфликс: Возете до преживување, која достигна завидна бројка во 2019 година.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО