2.1 C
Ohrid
Monday, November 28, 2022

Бразил ја победи Србија со 2:0 во воведниот меч од Мундијалот во Катар

НАЈЧИТАНО

Бразил ја победи Србија со 2:0 во воведниот меч од Мундијалот во Катар.

Селекцијата на Драган Стојковиќ Пикси добро се држеше еден час, но потоа Бразилците го зголемија темпото и воопшто не ја напуштија противничката половина.
Првата сериозна закана кон голот на Вања Милинковиќ-Савиќ ја имаше Алекс Сандро откако од голема далечина ја шутна топката и го стресе дирекот.

Бразил поведе со 1:0 во 62 минута кога Ришарлисон ја погоди мрежата на Србија.

Потоа Ришарлисон изведе уште една вистинска атракција, погоди уште еднаш во 73 минута и го реши натпреварот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО