18.2 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Бразилскиот напаѓач на Пари Сен-Жермен, Нејмар, одбил да го напушти клубот

НАЈЧИТАНО

Бразилскиот напаѓач на Пари Сен-Жермен, Нејмар, одбил да го напушти клубот, објави „Марка“.

ПСЖ има намера да го растовари платниот список и е подготвен да се ослободи од неколку играчи. Нејмар со плата од околу 50 милиони евра по сезона е еден од кандидатите за трансфер. Но, играчот предупреди дека нема да го напушти клубот.

Триесетгодишниот Бразилец игра за ПСЖ од 2017 година, минатата сезона за парижаните одигра 28 натпревари во сите натпреварувања, постигна 13 гола и создаде осум асистенции.

Договорот на Најмар со францускиот фудбалски шампион е со важност до летото 2025 година.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО