23.1 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Борусија Дортмунд нуди 40 милиони евра за Халер

НАЈЧИТАНО

Борусија Дортмунд му понуди 40 милиони евра на Ајакс за напаѓачот Себастиен Халер, објавија германските медиуми.

Халер треба да го замени норвешкиот голгетер Ерлинг Халанд, кој се пресели во Манчестер Сити. Минатата сезона одигра 43 натпревари за Ајакс и постигна 34 гола.

Репрезентативецот од Брегот на Слоновата Коска има искуство со играње во Бундеслигата, помина две сезони во Ајнтрахт Франкфурт. Во текот на кариерата играше и за Оксер, Утрехт и Вест Хем.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО