7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Борис Џонсон потврди дека во следните неколку дена во Англија ќе бидат укинати сите мерки поврзани со пандемијата на ковид-19

НАЈЧИТАНО

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска потврди дека во следните неколку дена во Англија ќе бидат укинати сите мерки поврзани со пандемијата на ковид-19, јави Блумберг.

– Сите заразени граѓани од четврток веќе нема да имаат законска обврска да се самоизолираат, иако, сепак, ќе им се советува да останат дома – изјави денеска Џонсон.

Британскиот премиер додаде дека бесплатната услуга за тестирање на коронавирус ќе престане да биде достапна од 1 април.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО