17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Борис Џонсон најави „бабачко“ санкции против Русија

НАЈЧИТАНО

Британскиот премиер Борис Џонсон го нарече Путин „диктатор“, а инвазијата врз Украина „грозен и варварски потфат“.

Џонсон нагласи дека западните сојузници подготвуваат „голем“ пакет санкции против Русија.

Тој му порача на народот на Украина: „Не можеме и нема само да гледаме на страна“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО