23.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Бијонсе се врати: првиот сингл од седмиот албум ја виде светлината на денот

НАЈЧИТАНО

На изненадување на нејзините фанови, Бијонсе порано од очекуваното го објави првиот сингл од нејзиниот претстоен албум на ренесансата, кој ќе биде седми за пејачката.

„Би се врати и спијам навистина добро навечер“ се слуша на новиот сингл на пејачката Бијонсе насловен Break My Soul. Песната која оди до уво ги потсетува љубителите на денс музиката од 90-тите.

Песната фановите на американската суперѕвезда ја очекуваа на полноќ, но неколку часа претходно беше достапна на Tidal, стриминг платформата во сопственост на Бијонсе со нејзиниот сопруг Џеј Зи.

„Нема да ми ја скршиш душата“, повторува 40-годишната пејачка во рефренот, а реакциите на социјалните мрежи се ентузијастички.

„Ми се допаѓа што никогаш не знаеме по кој пат ќе тргне Бијонсе. Ова е првиот сингл, но албумот можеше да звучи сосема поинаку. Се што знаете со сигурност е дека квалитетот на музиката и визуелната слика ќе бидат врвни!“ напиша еден од фановите.

Бијонсе го објави новиот албум минатата недела и навести дека ренесансата би можела да се подели на неколку делови, бидејќи го нарече „Прв чин“.

Нејзиниот последен албум – Lemonade – беше објавен во 2016 година, во тоа време таа сними и 65-минутен филм со истиот наслов. Песните на овој албум ги следеа чувствата на пејачката откако дозна дека нејзиниот сопруг ја изневерил, а голем дел од него е посветен и на афро-американската култура и феминизам.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО