26.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Бислимоски смета дека ситуацијата со горивата ќе станува се полоша

НАЈЧИТАНО

Претседателот на РКЕ, Марко Бислимоски вечерва во Тема на денот на Сител изјави дека смета дека ситуацијата со горивата ќе станува се полоша.

– Јас тоа што го гледам на светските берзи, ситуацијата со цената на нафтата ќе станува полоша и полоша. Многу се плашам, да не се доведеме во ситуација, во јануари или во февруари да кажуваме дека оваа цена што беше во мај и јуни беше супер – изјави Бислимовски.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО