1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Била во врска со жени, апсена е за насилство, станала атеистка

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Била во врска со две жени, а во една од врските била уапсена за насилство, го завела Илон Маск, а сега го обвинува Џони Деп за сериозно малтретирање, иако тој е оној кој ја поднесе тужбата. Животниот пат на Амбер Херд од сиромашно семејство во Тексас до позната актерка не бил лесен. Останува уште прашањето, зошто три милиони луѓе не сакале таа да настапи во „Аквамен“?

Судењето на Џони Деп и неговата поранешна сопруга Амбер Херд со денови е главна тема и на домашните и на светските медиуми. Многу детали од животот на Деп веќе ѝ се надалеку познати на јавноста, но малкумина знаат која била Амбер пред бракот со познатиот актер, пренесува Нова.

Манекенка од Тексас

Херд е родена во Остин, Тексас, нејзините родители не биле многу богати, а нејзиниот татко Дејвид бил сопственик на мала градежна компанија. Таа има помлада сестра, Витни. Амбер во младоста не се занимавала со глума, туку со манекенство.

Таа пораснала во католичко и конзервативно семејство, а станала атеист на 16-годишна возраст, откако нејзината најдобра пријателка загинала во сообраќајна несреќа. Следната година го напуштила средното училиште, отишла во Лос Анџелес и почнала да глуми.

 

Три милиони луѓе не сакале таа да глуми во „Аквамен“

Амбер ја започна својата актерска кариера во музички спотови за песните „There Goes My Life“ и „I Wasn’t Prepared“, како и во мали улоги во телевизиски серии. Првата улога во филмот ја доби во 2006 година, улогата по која и стана позната на јавноста е во филмот „Аквамен“. Инаку, нејзиното појавување во продолжението на овој филм е доведено во прашање, откако преку три милиони луѓе потпишаа петиција Амбер да ја загуби оваа улога.

 

Тука сум затоа што поранешниот сопруг ме тужи

Амбер и Џони се запознале во 2011 година, а таа била во врска со сликарката и фотографка Тасја ван Ре, чие презиме го носела во тоа време. Херд тогаш изјавила дека не сака да се вклопи во одредена сексуалност. За време на нејзината врска со Таша, Амбер беше уапсена поради насилство, но Ван Ре подоцна рече дека сето тоа било недоразбирање.

– Имав успешни врски и со мажи и со жени. Го сакам тоа што го сакам, ми е грижа каква личност е некој – рекла Амбер.

По Деп, актерката беше во кратка врска со милијардерот Илон Маск, а потоа повторно влезе во врска со жена, продуцентката Бјанка Бути. Минатата година Амбер доби и ќерка која ја роди сурогат мајка.

 

Била во врска со две жени, уапсена поради насилство

Џони Деп ја тужеше својата поранешна сопруга поради една статија во весникот Вашингтон пост од 2018 година, во која Амбер напишала дека е жртва на семејно насилство. Иако не го именувала Џони во текстот, јасно е дека мислела на него. Судењето трае веќе неколку недели, а Амбер сведочеше на последните рочишта.

– Тука сум затоа што мојот поранешен сопруг ме тужи. Се мачам да најдам зборови за да опишам колку е ова болно, ужасно е да седиш овде со недели и да го доживуваш сето ова. Ова е најболното и најтешкото нешто низ кое сум поминала – изјави Амбер, на која, судејќи по коментарите на социјалните мрежи, малкумина ѝ веруваат.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ЕУ е стратешки приоритет на Владата, реформските процеси ќе се интензивираат

Европската Унија е стратешки приоритет на Владата. Владеењето на правото ќе остане во фокусот на институциите за брз напредок во преговорите. Вицепремиерката Славица Грковска во...

МВР – Извадок на дел од дневните настани 30.01.2023

На 29.01.2023 во 19.20 часот на ул.„Трајко Николоски“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода Џ.П.(40) од Прилеп. Тој...

Најмалку 28 загинаа, а 150 се повредени во Пакистан

Најмалку 28 лица загинаа, а повеќе од 150 се повредени во експлозија во џамија во пакистанскиот град Пешавар. Експлозијата се случи кога џамијата беше...
spot_img
spot_img
spot_img