3.3 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

Бившата на Безос повторно се разведе

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Меккензи Скот, поранешната сопруга на Џеф Безос, се разведува и од својот втор сопруг, професорот Ден Џует, по помалку од 2 години брак.

Скот поднела барање за развод во понеделникот, во Врховниот суд на Округот Кинг во американската сојузна држава Вашингтон. Според наводите во „Њујорк тајмс“, Џует не го оспорил разводот, а поделбата на имотот веќе е одредена со предбрачниот договор.

Меккензи и Ден се венчаа тајно во март 2021 година, а гласините говорат дека проблемите во нивниот брак настанале кога таа престанала да го користи неговото презиме во своите потписи. Така, и на страницата „Гивинг плеџ“ (Giving Pledge), каде што милијардерите оставаат дел од своето богатство на други лица, неговото презиме веќе не се појавува покрај нејзиното.

Инаку, Меккензи и Безос се разведоа 2019 година по 25 години брак. Тие се родители на четири деца – три сина и една ќерка што ја посвоиле во Кина.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img